RSS článků

odkaz na facebook.com


Bubnové sekačky a křovinořezy

 Ať už sekáte relativně přijatelnou plochu, nebo opravdu velkou zahradu, jistě se shodnete na tom, že je to skutečně dřina. Při pohledu na vitální a nezastavitelně rostoucí trávu na vaší zahradě možná mnohým z vás vyrazí kapky potu na čele už jen z té představy, že ji budete muset pokosit. Tuto práci za vás asi nikdo neudělá, ale pravdou je, že s kvalitní zahradní technikou jde vše lépe a práce bude možná i trochu zábavou a rozhodně ne tolik náročnou.

Autor: veronika, Vydáno: 18. Dubna 2011 – 1 komentářů

Bubnové sekačky a křovinořezy

Dnes najdete v obchodech již skutečně širokou nabídku, kde se sekačky předhánějí jak ve kvalitě, tak v životnosti, výkonnosti i ceně. Můžete si vybrat s několika druhů sekaček, my si dnes povíme o bubnových sekačkách a křovinořezech.

 

Bubnové sekačky

Menší bubnové sekačky patří bezkonkurenčně mezi ty nejoblíbenější. Ty jsou schopny majiteli nabídnout jak odolnost své konstrukce, tak velmi dobré reakce na nerovnosti terénu zahrady. Výhoda menších bubnových sekaček je ta, že při nárazu na nějakou překážku jsou rotující nože schopny svou pozici změnit tak, že se schovají dovnitř samotného disku a tak se vyvarují poškození. Když už dojde k otupení jejich nožů, lze je jednoduše vyjmout a naprosit. Nepotřebujete speciální brusky.

 

Tipy pro sekání s bubnovou sekačkou

V případě, že sekáte trávu, která je čas od času přerostlá, je dobré zakoupit sekačku s pojezdem, který jí usnadní pohyb. Při záběru sekačky je vhodné dbát na to, jak je trávník hustý a také jaké je jeho složení.

Při sečení svahu bubnovou sekačkou jděte po vrstevnici svahu, práce se tím podstatně ulehčí a tím také výsledná námaha.

 

Křovinořezy a vyžínače

Tento druh sekaček se používá zejména na nedostupných místech, jako jsou například rohy, či podél stěny baráku anebo na plochách s přerostlou trávou. Křovinořezy a vyžínače rozhodně ale nejsou vhodné na velké plochy, neboť práce s nimi je skutečně vysilující.

 

 

Obrázky zdroj:

oursbiz.com

asia.ru

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.89

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 18.04.2011, 23:11:33 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Bubnové sekačky a křovinořezy
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy