RSS článků

odkaz na facebook.com


Dekorace zahradního jezírka

Zahradní jezírko bez dekorace je skoro jako zahrada bez zahradního jezírka. Jde samozřejmě o nadsázku. Zahradní jezírko není snem každého a vlastně ani po bohaté výzdobě netouží každý majitel zahradního jezírka. Ale v případě, že už si dáte tu práci se zahradním jezírkem, není škoda nevěnovat ještě trochu úsilí dekoraci?

Autor: veronika, Vydáno: 14. Dubna 2011 – 1 komentářů

Dekorace zahradního jezírka

Plastová jezírka nám pomalu vychází z módy

Hitem jsou spíše zahradní jezírka, která jsou založena na přírodní bázi. Plast ze zahrad pomalu mizí, neboť ať se snažíte, jak se snažíte, plast nikdy nebyl, není a nebude přírodní materiál.

Základem přírodního jezírka je oblázkový povrch, který umožňuje přirozenou filtraci vody. Dekorací z přírodního materiálu, v tomto případě dřeva, může být můstek, který může vést nad hladinou jezírka anebo jen nad bahenní částí. Jestliže jezírko obrůstá rákosí a na jeho hladině jsou lekníny, můžete si pogratulovat ke skutečně vkusné a přírodní dekoraci.

 

Koupací jezírka a bazény se jen těžko dají srovnávat

Koupací jezírka jsou moderní volba, jelikož jsou jakýmsi kompromisem, který zanechá přírodní vzezření vaší zahrady, na druhou stranu nabízí koupání stejně tak, jako bazén. Jezírko má jistou výhodu. Nemusíte mít strach, že se v teplých dnech hodiny povalujete ve vodě, která je chemicky modifikována chlorem a dalšími chemickými přípravky.

Důležitá součást koupacího zahradního jezírka je mokřadní část, která je vybavena různými rostlinami, které mohou vodu čistit přírodním způsobem.

 

Okrasné zahradní jezírko může mít také faunu

Jestliže nepočítáte s tím, že se v jezírku budete koupat, nic vám nebrání v tom si pořídit nějaké živočichy, které jezírko krásně oživí a hlavně mu vdechnou život. Jestliže se rozhodnete pro ryby, dobrou volbou jsou například Koi kapr či Koi karas. V bahenní části jezírka si pak mohou hovět žáby.

 

 

Obrázky zdroj:

popularmechanics.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.78

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 14.04.2011, 22:15:25 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Dekorace zahradního jezírka
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy