RSS článků

odkaz na facebook.com


Deset nejoblíbenějších rostlin pro pěstování v interiéru - První pětice

Nemáte zahradu, ale přesto je pěstitelství vaše velké hobby? Zahradničit můžete klidně i doma, pokojové rostliny jsou výbornými společníky, kteří pochytili způsoby dobrého chování. Pročistí váš vzduch a dotvoří také atmosféru bytu.

Seznamme se s deseti nejoblíbenějšími rostlinami pro pěstování v interiéru. Možná vás inspirujeme. Přinášíme první pětici rostlin.

Autor: veronika, Vydáno: 29. Dubna 2011 – 2 komentářů

Deset nejoblíbenějších rostlin pro pěstování v interiéru - První pětice

Břečťan

Břečťan není rostlina jen na obrovské zahrady s majestátními staveními. Nemusí totiž porůstat pouze zídky vil a domů. Břečťan se výborně hodí také do bytu. Dobře vypadají jeho popínavé listy, dá se výborně využít jako živá dekorace, která osvěží jakoukoli místnost. Je jen na vás, kudy se vydají jeho šlahouny.

 

Fíkus a kaktus

Fíkus je velmi oblíbenou a běžnou rostlinou v interiérech. Kaktus je také velmi oblíbený a to zejména proto, že je velmi nenáročný. Nesmíte na něj ale zapomenout zcela, občas si na nějakou tu zálivku přeci jen potrpí. Na jaře a na podzim mu ji dopřejte klidně i jednou týdně a uvidíte, že nepohrdne. Naopak v létě mu nedělá problém ani několikatýdenní půst, v té době totiž stagnuje a tak nepotřebuje přísun vody.

 

Palmy a dracény

Palmy a dracény jsou stálicemi v českých domácnostech. Připomínají jižní teplo, slunce, moře a všechnu tu pohodu, která k tomu patří. Těchto nenáročných rostlin je velké množství druhů, oblíbená je také horská palma neboli chamaedorea, která si potrpí spíše na polostín, než přímé slunce. Což je v interiéru vítané.

Dracéna je také klasikou. Tato rostlina s tmavě zelenými dlouhými a úzkými listy je stálicí v českých interiérech. Rostlině postupně odumírají listy ze spodní části a nahoře se tvoří listy nové. Tímto způsobem dracéna roste a tvoří tak dřevitý kmínek. Pokud vám přijde, že rostlinka neprospívá a vypadá staře, stejně jako její listy, nevyhazujte ji! Dejte jí ještě šanci zkrácením kmene. Ona se v místě řezu rozvětví a nabude nové síly.

 

Obrázky zdroj:

foliageunlimited.com

epa.gov

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.86

Výpis komentářů (2)

 • [2] Zahradník - administrátor 19.11.2011, 01:21:45 Citovat

  $Prispevek->Uzivatel->Login
  A kde je je ten zbytek?
 • [1] veronika 29.04.2011, 21:55:21 Citovat

 • Vložit komentář

   
   

Registace pro firmy