RSS článků

odkaz na facebook.com


Jak na myši?

 Myši na zahradě jsou běžnou záležitostí. Byly zde, jsou a pravděpodobně také budou. Jestliže je vaším domácím mazlíčkem kočka, máte o starost méně. V opačném případě se o to musíte postarat jinak. Jestliže myši pobývají u vás v zahradě, vše je ještě v podstatně v pořádku, ale v případě, že se dostanou také do obytných prosto, situace začíná být skutečně nepříjemná a vyžaduje řešení. S myšmi můžete „bojovat“ různými způsoby. V několika následujících řádcích se dozvíte, jak můžete prosazovat své zájmy.

Autor: veronika, Vydáno: 24. Dubna 2011 – 2 komentářů

Jak na myši?

Pastičky na myši jsou klasika

Základní obranou proti myším a jiným hlodavcům jsou samozřejmě pastičky, které všichni moc dobře známe. Doby, kdy si lidé konstruovali pastičky svépomocí, jsou dávno pryč. V obchodech je možné sehnat pastičky na mši v mnoha různých provedeních a variantách. Základním modelem, který nejspíš všichni známe, je klasická dřevěná pastička s kovovým spínačem. Volit ale můžeme také celokovové pastičky, které jsou podstatně bytelnější. Další variantou jsou platové pastičky. Pokud jste člověkem, jež se zvířaty soucítí a nechcete je tedy připravit o život, jen se jich „zbavit“, můžete volit pasti, které zvířata nezabíjí.

 

Chemické přípravky

Deratizační prostředky chemické bázi jsou také velmi rozšířenou variantou a vybírat můžete z poměrně velkého množství přípravků. Přípravky tohoto typu si kromě myší a rejsků poradí také s potkany a většími hlodavci. Nejpoužívanějšími látkami jsou například Warfarin a Brodifacum, které se prodávají jak v práškové, tak v granulkové formě. A hubení myší jejich prostřednictvím je skutečně jednoduché. Důležité je, dát si pozor, aby byly mimo dosah dětí.

 

Plašič myší nenásilně vyžene nezvané hosty

Jestliže se vám zabíjení zdá nehumánní, je tu pro vás přijatelná varianta. Jde o takzvaný hubič, který myši vyplaší a ony samy utečou. Plašiče fungují díky elektřině, která do nich proudí ze sítě, popřípadě baterie. Tyto přístrojky vysílají ultrazvukoví vlny, které jsou pro hlodavce nepříjemné a tak je vyženou.

 

Obrázky zdroj:

geograph.org.uk

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.98

Výpis komentářů (2)

 • [2] Dakar 17.12.2015, 08:53:31 Citovat

  Nejhorší z hlodavců na zahradě je rejsek, je chytřejší než myš i krtek. Zkoušeli jsme tak jako každý asi všechno možné co jsme našli v diskusích a zatím nám nejvíc pomohl elektronický odpuzovač. Používáme typ deramax cvrček u jiných typů jsme si nebyli jistí jestli je možné je použít i proti rejskům ale u tohoto typu nám to přímo český výrobce potvrdil.
 • [1] veronika 24.04.2011, 22:26:28 Citovat

  Zde můžete reagovat na článek Jak na myši?
 • Vložit komentář

   
   

Registace pro firmy