RSS článků

odkaz na facebook.com


Jak na závlahu a hnojení trávníku?

Trávník je nedílnou součástí každé zahrady a to nejen v České republice. Projít se slunného rána po čerstvě zastřiženém, voňavém a na pohled zdravém trávníku je skutečný zážitek a cítíte se, jako byste šli po jemném červeném koberci, který byl připraven právě pro vás. Aby na vás takovýto trávník čekal na vaší zahradě, je třeba vědět, jak se o něj správně postarat. Jak o trávník dobře pečovat, aby nás co nejvíce těšil?

Autor: veronika, Vydáno: 26. Dubna 2011 – 1 komentářů

Jak na závlahu a hnojení trávníku?

 Závlaha a přihnojování

Důležitou a také nepostradatelnou součástí péče o trávník je závlaha a přihnojování.

 

Závlaha

Závlaha jemným postřikem je nepostradatelná zejména v období sucha. Dobré je také zasypání trávníku jemně rašelinou, ta zabraňuje vyschnutí povrchu.

 

Hnojení

Na podzim k hnojení používáme superfosfát a 40% draselnou sůl, od obou zhruba 30 gramů na jeden metr čtverečný. Během vegetace dále přihnojujeme dusíkatými hnojivy v celkovém množství něco mezi 20 a 30 gramy na metr čtvereční, které rozdělíme na 2 až 3 dávky, (chceme-li, můžeme i více) a hnojíme naposledy na začátku září.

Na jaře místo jednosložkových hnojiv používáme plná hnojiva. Například 50 až 60 gramů Cereritu na jeden metr čtvereční. Další možností je také několikrát během vegetace hnojit speciálním hnojivem na trávníky Gramix. Hnojivo „rozhodíme“ na trávník před deštěm, popřípadě závlahou, anebo ho použijeme ve formě hnojivé zálivky.

Po posledním sečení alespoň jednou za tři roky posypeme trávník kompostem bohatým na vápno.

Za těžkých mrazů po trávníku, není-li to nutné, nechodíme a nejezdíme, listy trávy by se ulámaly a po roztátí sněhu by místa zůstávala dlouho hnědá.

 

Co s trávníkem na jaře?

Nejprve trávník čistě vyhrabeme. Pokud je nadzvednutý mrazem, po rozmrznutí půdy ho uválíme těžkým válcem. Silně zhoustlý trávník prokypříme ostrými nožovými hráběmi do hloubky, tak aby se zlepšil přívod vzduchu, vody a živin ke kořenům.

 

Obrázky zdroj:

geograph.org,uk

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.89

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 26.04.2011, 12:44:42 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Jak na závlahu a hnojení trávníku?
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy