RSS článků

odkaz na facebook.com


Jak se zbavit řas v zahradním jezírku?

Zadíváte-li se na své jezírko, které nechvalně „zdobí“ řasy, je naprosto pochopitelné, že to ve vás budí nepříjemné a negativní emoce. Žádný milovník zahradních jezírek, který si s tím svým dal spoustu práce, nechce vidět, jak se v něm hemží nežádoucí řasy. Těchto nezvaných hostů se ale nemusíte děsit. Je jen důležité vaše odhodlání s tímto nepřítelem sladkovodních ploch bojovat.

Autor: veronika, Vydáno: 7. Dubna 2011 – 1 komentářů

Jak se zbavit řas v zahradním jezírku?

Základem úspěchu je rozpoznat o jakou řasu jde

V případě, že se budete chtít řas zbavit, což je dobré řešení, je třeba zjistit, o jaký druh řas se jedná. Laik jen velmi těžko svým nezkušeným okem na první, druhý ba i třetí pohled pozná konkrétní druh čas, které na jezírku rostou. Nicméně již podle doteku zjistí, jde-li o řasy, které se dají nahmatat anebo ne. Jestliže vám při vašem průzkumu zůstane v ruce chuchvalec řas, tak by možná bylo zbytečné hned začínat s chemickým čištěním jezírka.

 

Mechanické odstraňování řas

V případě, kdy řasy v jezírku nahmatáte a zjistíte, že jdou docela snadno vytáhnout, volte rozhodně cestu mechanickou. Nemusíte mít ale obavy, že by spočívala v tom, že řasy budete lovit holýma rukama a vytahovat je kousek po kousku.

Mechanické odstraňování řas má několik možností. První možností je použití speciální síťky určené k lovení řas. Tato síťka by měla všechna ložiska řas z vody vytáhnout. Druhou možností je použít vysavače určené na zahradní jezírka. Další možností, jestliže se vám oba předchozí postupy nezamlouvají je vypuštění jezírka a jeho opětovné napuštění.

 

Odstranění řas za pomoci chemie

Jestliže se vám všechny možnosti mechanického odstraňování řas zdají příliš náročné, není ještě třeba zoufat, neboť je tu další možnost a to chemickou cestou. Ta je vhodná také v případě, že hned na začátku zjistíte, že jsou řasy těžko nahmatatelné. Tedy by jen tak nešly mechanickou cestou vylovit.

Na trhu najdeme širokou škálu produktů, které nám zaručují odstranění řas. Je ale třeba říct, že skutečně žádný chemický přípravek není schopen nahradit klasický filtr pro zahradní jezírka.

 

Obrázky zdroj:

geograph.org.uk

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.92

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 07.04.2011, 21:25:52 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Jak se zbavit řas v zahradním jezírku?
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy