RSS článků

odkaz na facebook.com


Koupací jezírka

Jste před rozhodnutím si postavit koupací jezírko?

Autor: Jezírka-Zahrada Martin Student, Vydáno: 12. Března 2011 – 2 komentářů

Koupací jezírka

Jste před rozhodnutím: buď klasický bazén k tomu okrasné jezírko, nebo oboje spojit dohromady a tím ještě ušetřit místo na Vaší zahradě? Navíc Vám koupací jezírko nabízí všestrannější využití: koupání, relaxování, krásný doplněk Vaší zahrady, …. . Občas už je možno v našich zahradách koupací jezírko najít, ale stále je to dosud pro někoho novinka. Nepřetržitě u nás bývá zvykem, že zahradní jezírko je okrasná vodní plocha a na koupání máme bazén. Jezírko na koupání je vodní prvek, který spojuje nové poznatky moderní technologie např. spojení okrasné funkce a praktické využití. Na první pohled vypadá jako klasické zahradní jezírko.

Volný tvar oblých linií, pestrá pobřežní zóna a také část mělké vody takzvané bio-zóny. Jeho hluboká část je, ale pravidelná a pod hladinou výrazně oddělena od mělčiny. Kromě toho je i hlubší a širší než klasické okrasné zahradní jezírko. Každopádně jde vlastně o bazén, kde čistotu vody udržuje velice pečlivě zvolená biologicko-mechanická filtrace v kombinaci s UV lampou a vodních rostlin vysázených v mělké zóně (koupacího jezírka). Rozhodně je třeba dodržet spoustu dalších věcí pro správné fungování systému. A cena? Každopádně nechte budování koupacího jezírka na odbornících. Cena se může lišit podle toho, zda je projekt dodán na klíč, nebo si zajistíte část prací sami. Domnívám se, že to ale za konečný výsledný efekt stojí.  A věřím, že když se rozhodnete si takové koupací jezírko pořídit, nebudete litovat!

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Koupací jezírka

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 3.01

Výpis komentářů (2)

 • [2] Jana 15.02.2018, 00:01:22 Citovat

  Ale hlavneě se v jezírku tvoří vláknité řasy a pak koupaní není moc příjemné. My jsme měli munlé léto pokoj od řasy po Katě viz zde: https://www.homepond.cz/vlaknite-rasy/
 • [1] Jezírka-Zahrada Martin Student, 12.03.2011, 23:25:41 Citovat

  Jezírka-Zahrada Martin Student
  Zde můžete reagovat na článek Koupací jezírka
 • Vložit komentář

   
   

Registace pro firmy