RSS článků

odkaz na facebook.com


Nový rozměr kompostování - eko toaleta

Jedním z běžných procesů, které probíhají u vás na zahradě je samozřejmě kompostování. V současné době máte na vybranou, jakým způsobem chcete kompostovat. Můžete volit buď klasický způsob, nebo kompostování prostřednictvím kompostéru. Kompostování je dobré jak pro rostliny, tak také pro samotného zahrádkáře, který se ekologickou cestou zbaví „zbytků“, které by jinak musel vyhodit do komunálního odpadu. V souvislosti s kompostováním se v poslední době mluví také o kompostovacích eko toaletách. Pokud se spojí tyto lidské fyziologické potřeby člověka s kompostováním, má to mnoho výhod. 

Autor: veronika, Vydáno: 24. Dubna 2011 – 1 komentářů

Nový rozměr kompostování - eko toaleta

Jak vypadají eko toalety

Rozpoznat ekologickou toaletu od klasického záchodu nebo chemické toalety není v podstatě žádný problém. Eko toalety jsou vzhledově dost podstatně odlišné od jakékoli jiné. To zejména z toho důvodu, že k jejich provozu není zapotřebí vody a ani žádného napojení na komunální stoky. Eko toalety vyžadují pouze přísun elektřiny. Naprosto bez problémů si vystačíte s klasickou zásuvkou s 220 V. Tyto toalety ani nezaberou příliš velký prostor, dá se tedy říct, že nepotřebují samostatnou místnost, hlavní je, aby měl člověk dostatek soukromí.

 

Jak funguje eko toaleta

Eko toalety nejsou založeny na nijak složitém mechanismu, který by byl protkán mnoha složitými principy. Předtím, než člověk vykoná potřebu, nasype do toalety speciální substrát a zapojí ji do elektrické sítě. Toaleta tímto způsobem vydrží bez komplikací fungovat poměrně dlouhé období. Záleží samozřejmě na tom, jak často je toaleta využívána. V případě, že ji využívá celá rodina, vydrží zhruba 3 měsíce. Po tyto 3 měsíce není nutné prakticky nic činit pro údržbu eko toalety.

 

Jak vzniká kompost

Kompost v toaletě vzniká přirozeným způsobem. Ve spodní části se nachází výsuvný šuplík, v kterém se vrství výkaly a substrát a vzniká suchý kompost. Ten můžete přidat do sadby anebo kamkoli jinam k rostlinám, které pěstujete.

 

 

Obrázky zdroj:

geograph.org.uk

whoguides.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.93

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 24.04.2011, 22:15:40 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Nový rozměr kompostování - eko toaleta
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy