RSS článků

odkaz na facebook.com


Péče o bazén - jakou použít chemii?

Možná vám bude připadat, že na řešení bazénové chemie je příliš brzy. Teprve začalo jaro a vy už se máte chystat na léto? Pravdou je, že včasná příprava ještě nikdy nikomu neublížila. Máte alespoň dostatek času na promýšlení a konečnou realizaci.

 

Autor: veronika, Vydáno: 26. Března 2011 – 1 komentářů

Péče o bazén - jakou použít chemii?

Každý kdo má na své zahradě bazén, je nucen přemýšlet o tom, jakým způsobem v něm udržovat vodu krásně čirou a čistou. Jistě se nikdo z vás nechce koupat ve vodě, kde plave změť neidentifikovatelné hmoty.

Z tohoto důvodu je také třeba volit skutečně kvalitní bazénovou chemii. Jedna věc je, že snadno udržuje vodu čistou, druhá věc je ta, že nesmí být jakkoli závadná pro lidské tělo.

Bazénovou chemii nabízí velké množství značek a druhů přípravků.

 

Úprava pH chemií

Hodnoty pH vody se mohou pohybovat od 1 do 14. Za ideální hodnotu je považováno rozmezí mezi 7,2 a 7,6. Jestliže je pH vyšší, dochází k hromadění různých minerálních látek, které vytvářejí takzvaný kotelní kámen.

Naopak nízké pH zapříčiňuje blednutí povrchu bazénu a také korodování kovových povrchů. Pro ty, co se budou koupat v bazénu s vodou s nízkým pH to taky nebude zcela příjemný, ničím nerušený zážitek.

Zkrátka je žádoucí udržovat pH na výše zmíněné ideální hodnotě.

Měření pH je velmi jednoduché, proto není problém ho čas od času kontrolovat. Stačí vložit do vody lakmusový papírek.

 

Řasám nedejte šanci

Krásný bazén je synonymem pro bazén bez řas. Ty vznikají zejména v horkých dnech. Dobře se jim také daří v době, kdy teplo střídají bouřky a vzniká tak větší vlhkost.

Řasy jsou v bazénu tím místem, kde se hromadí všelijaké bakterie a organismy, které mohou člověku uškodit. Dobré je ošetřovat bazén pravidelně přípravky určenými k hubení řas. Patří mezi ně například Algeastop.

 

Desinfekce vody

Desinfekce vody je velmi důležitou součástí péče o bazén. Nejznámější desinfekcí je podávání chlóru do vody. Obsah chlóru je důležité měřit alespoň jednou týdně. Odchylky nejsou nijak prospěšné.

Množství chloru by se mělo pohybovat kolem 0,5mg na jeden litr vody.


Obrázky zdroj:

holidays.co.uk

kuchtcraft.org 

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.9

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 26.03.2011, 20:50:24 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Péče o bazén - jakou použít chemii?
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy