RSS článků

odkaz na facebook.com


Plastové zahradní jezírko

Uvažujete-li nad tvorbou jezírka na vaší zahradě, je pravděpodobné, že kromě samotné podoby budete také přemýšlet nad provedením, co se materiálu týká. Možností máte několik. V tomto článku se něco dozvíte o provedení plastovém.

 

Autor: veronika, Vydáno: 16. Března 2011 – 2 komentářů

Plastové zahradní jezírko

V současné době se plastová jezírka vyskytují na mnoha zahradách, ba dokonce na místech v okolí domů, které ani za zahrady považovány nejsou.

Tato jezírka jsou často vyhledávána pro svůj dekorativní charakter, ale mohou mít také praktický význam. Přesto, že je to spíše výjimečné, vaše jezírko můžete přizpůsobit tomu, že v něm v horkých letních dnech svlažíte své sluncem rozpálené tělo.

 

Jak dlouho vydrží plastové jezírko?

Jestliže se stále ptáte, proč si pořídit právě plastové jezírko, pokusím se vám dát odpověď. První pro je obrovská odolnost vůči okolním vlivům, což zapříčiňuje jejich dlouhou životnost.

Jestliže chcete jezírko zrekonstruovat v blízkosti nového stromu, o jehož budoucím vzrůstu nepochybujete, nemusíte se bát, že by silný extrémně odolný plast neodolal kořenovému systému vašich rostlin.

 

Jak velké volit plastové jezírko?

Jestliže někdo uvažuje o malém až středně velkém jezírku, je plastové jezírko ideální volbou. Ideální plocha plastového jezírka se pohybuje někde mezi 5ti až 10ti metry čtverečními.  Hloubka tohoto jezírka by se pak ideálně měla pohybovat okolo jednoho metru. Záleží také, jaké máte ambice v případě fauny. Pakliže víte, že chcete v jezírku hostit nějaké vodní živočichy, je předem dobré vědět, jakou teplotu vody upřednostňují a tomu hloubku jezírka přizpůsobit, neboť čím hlubší jezírko, tím chladnější voda.

 

Při plánování jezírka byste určitě měli pomyslet jeho umístění. Vše má své následky. Například dáte-li ho ke stromu, vězte, že bude celý podzim zapadané listím, popřípadě i plody stromu.

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 3.05

Výpis komentářů (2)

 • [2] Zahradník - administrátor 28.03.2011, 16:46:46 Citovat

  $Prispevek->Uzivatel->Login
  Zkouška komentáře, snad to jde upravovat a mazat:-)
 • [1] veronika 16.03.2011, 23:00:22 Citovat

  Zde můžete reagovat na článek Platové zahradní jezírko
 • Vložit komentář

   
   

Registace pro firmy