RSS článků

odkaz na facebook.com


Štípačka na dřevo

Štípání dřeva patří k podzimnímu folklóru většiny chatařů a chalupářů, ale také některých majitelů rodinných domků, kteří rádi tráví studené zimní večery u plápolajících plamenů v krbu.

Základním nástrojem na sekání dříví, s kterým jste se jistě všichni setkali, je sekera. Ta je ovšem obvykle pro využití osobami něžného pohlaví celkem nevyužitelná. V případě, kdy chcete nasekat na podpal, možná je to bez problémů, ale snažíte-li se rozseknout pořádný špalek, možná samy ženy usoudí, že je lepší to přenechat silnému chlapovi.

Moderním řešením a to nejen pro ženy se tak stávají štípačky na dřevo.

Autor: veronika, Vydáno: 13. Dubna 2011 – 1 komentářů

Štípačka na dřevo

V hlavní roli štípačky na dřevo

 

Když se řekne štípačka na dřevo, co se vám představí? Mnozí lidé si možná představí obrovský stroj, do kterého se dávají polena, která jsou následně rozštípána na menší části.

Výsledek je stejný, tedy poleno je rozštípáno na menší části, ale tyto stroje jsou až překvapivě malé, vzhledem k tomu, k jakému účelu slouží. Z pohledu hmotnosti vás možná také překvapí.

Štípačky dřeva jsou dostatečně mobilní a tak je lze bez větších problémů přesunout do jakékoli části zahrady, kde právě bude potřeba.

Dá se s nimi pracovat jak v exteriéru zahrad a sadů, tak také v interiéru, myšleno v garáži, či jiné technické místnosti.

 

Jak štípačky na dřevo fungují?

Princi není složitý. Základem, na kterém fungují štípačky, je tlaková sílal která je vyvíjena směrem k štípacímu klínu, tan zapříčiní to, že se špalek rozpadne na polovinu. Rozpadnout se ale může na více částí. Vše záleží především na tom, jak je tento klín konstruován a jak vypadá. Najdeme také takové štípačky, které mají klín, který je schopen rozštípnout samotný špalek i na mnoho částí, tím se práce podstatně usnadňuje.

 

Další výhody štípaček na dřevo

Obrovskou výhodou štípaček na dřevo je skutečnosti, že se člověk při práci s nimi nenadře. Jsou ekonomicky šetrné, elektřinu, kterou spotřebují nedáte příliš peněz.

 

 

 

Obrázky zdroj:

drevodokrbu.cz

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.94

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 13.04.2011, 00:06:56 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Štípačka na dřevo
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy