RSS článků

odkaz na facebook.com


Výběr zahradní hadice

 Výběr zahradní hadice zní jako naprosto banální záležitost. Jdete do obchodu se zahradními potřebami, vidíte zelenou hadici za slušnou cenu, vezmete ji, zaplatíte a máte vystaráno. Tak takhle to bohužel nefunguje. Koupě zahradní hadice bude chtít o trochu více vaší pozornosti a zúčastněnosti.

Autor: veronika, Vydáno: 11. Dubna 2011 – 1 komentářů

Výběr zahradní hadice

Hadice na vodu mohou být různé. Ty kvalitní poznáme podle dobrého pletení, což zabezpečuje to, že se hadice nijak nepřirozeně nekroutí a „neláme“. Zahradní hadice by měli práci na vaší zahradě usnadňovat, ne naopak.

 

Výrobce zahradní hadice

Zaměřte se na výrobce zahradní hadice, jestliže je hadice bez etikety, nečekejte žádné zázraky, neboť kdyby za něco stála, výrobce se k ní rozhodně hlásí. Při kontrole balení hadice můžete také narazit na drobné oděrky, které nemusí nic znamenat, ale mohou být také fatálním poškozením, proto raději nebrat.

Další čeho si všímejte, je celkové propletení hadice. Může se stát, že propletení je na hadici pouze nakreslené, což znamená, že hadice nedrží tvar tak, jak by měla a často se sukuje. Takové hadice jsou na oděrky a další poškození náchylné ze všeho nejvíc.

 

Tloušťka a váha hadice, jako rozhodující faktory

Váha je u zahradní hadice dalším důležitým parametrem. Jestliže si pořídíte klasickou půlpalcovou hadici, tak by její váha neměla být méně než 115 gramů na jeden metr délky. Váha vlastně určuje tloušťku stěny, potažmo kvalitu hadice. Ideální vnitřní průměr je kolem 12,5 milimetru a vnější by pak měl být 15 až 19 milimetrů. Ideálně tedy bude mít stěna hadice něco mezi zhruba jedním milimetrem až třemi milimetry.
Vše je svázáno s tím, jaký tlak je v hadici. U kvalitní hadice se tlak pohybuje někde kolem 15 až 30 atmosfér.

 

Zahradní hadice a její barva

Na barvě z pohledu funkčnosti skutečně nezáleží. Nejběžnější je hadice zelená, aby splývala s trávníkem. Pokud s ní ale například pouze napouštíte bazén, je barva skutečně jedno i z tohoto hlediska.

 

 

Obrázky zdroj:

commons.wikimedia.org

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.92

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 11.04.2011, 17:16:28 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Výběr zahradní hadice
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy