RSS článků

odkaz na facebook.com


Vypěstujte si rostlinu aloe vera s blahodárnými účinky

Aloe vera je velmi populární rostlina a to zejména pro své léčivé účinky. Mnozí z nás ji potkávají při návštěvách lékáren či drogerií, kde je využívána hlavně pro své zklidňující účinky.

Výtažky s aloe very pomáhají na lidské nemoci i menší úrazy. Například na cukrovku, mírné poranění anebo popáleniny, kdy se postižená místa aloe verou potírají.

Autor: veronika, Vydáno: 27. Března 2011 – 2 komentářů

Vypěstujte si rostlinu aloe vera s blahodárnými účinky

Které účinné látky obsažené v rostlině aloe vera takto působí?

Jsou to například lektiny, C-  gylokosiny anebo polysacharidy a antrachinony. Pojďme si něco povědět o pěstování aloe vera.

Jak pěstovat aloe vera v zimě?

Zimní období není pro rostlinu aloe vera obdobím nepřekonatelným. Přezimovat by rostlinka měla v teplotě v rozmezí od 10ti do 12ti stupňů Celsia. Rozmezí to není příliš velké, ale je třeba se pokusit, aby se teplota vychylovala pokud možno co nejméně za jakoukoli z těchto dvou hodnot. Rozhodně by ale neměla klesnout pod 5 stupňů.

Je nutné mít na mysli, že je nezbytné, abyste aloi přes zimu zavlažovali.

 

Jak pěstovat aloe veru v letním období?

V letním období na rostlině vznikají žluté květy, které mají trubkovitý tvar. Jejich velikost je zhruba tři centimetry. Listy aloe very jsou silné a kopinaté a na jejich hranách se nacházejí malé ostny. Dužina těchto listů je ona pověstná léčivá část, kterou si můžete potírat odřeniny a popáleniny. Kořeny jsou velmi silné.

Z pohledu pěstování se jedná o rostlinu, která je spíše než rostlinou patřící na zahradu rostlinou pokojovou. Lépe se jí pravděpodobně bude dařit za oknem či v zimní zahradě. Aloe vera potřebuje poměrně hodně slunečního světla. Proto je vhodné dávat rostlinu na jižní stranu.

  

Půda pro aloe vera je nejlepší směs kompostu, listové půdy a písku. Vše smícháno v poměru jedna ku jedné. 

 

Obrázky zdroj:

commons.wikimedia.org

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.9

Výpis komentářů (2)

  • [2] Jan Holík 16.06.2011, 11:31:25 Citovat

    Dobrý den, nikde se nemohu dočíst, jaká ALOE vera je z celkového počtu asi 250 druhů nejvhodnější k pěstování pro léčebné účinky. Děkuji za odpověď...
  • [1] veronika 27.03.2011, 22:22:43 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy