RSS článků

odkaz na facebook.com


Zahradní osvětlení

Osvětlení zahrady je velice moderní. Můžeme se s ním setkat zpravidla třeba kolem luxusních hotelů na zájezdech, když se večer vracíme z pláže a procházíme komplexem hotelů. Vypadá to skutečně velmi pěkně, utváří to příjemnou romantickou atmosféru a dobře volené místo může sehrát více parády, než si dokážete představit. Se zahradním osvětlením se můžete s přáteli oddávat příjemnému posezení na zahradě do pozdních večerních hodin, aniž byste dlouho hledali prodlužovačku, abyste mohli zapojit lampičku, či vymýšleli jiné komplikované alternativy.

Autor: veronika, Vydáno: 9. Dubna 2011 – 1 komentářů

Zahradní osvětlení

Zahradní osvětlení má povícero výhod, které z praktického hlediska oceníte. Přestože svou zahradu pravděpodobně znáte velmi dobře a proběhnete jí jako nic i ve tmě, jistě vás trochu světla uprostřed noci jedině potěší.

 

Jak se tato světla dají umístit

Osvětlení si můžete po zahradě rozložit tak, aby osvětlovalo například chodníky a cesty. Nebo ho můžete rozmístit více esteticky, tak aby osvětlovalo některé stromy či keře.

 

Cena

Jestliže si myslíte, že je to pro vás finančně nedosažitelné, už tomu tak nějakou dobu není. Zahradní osvětlení je cenově poměrně dostupné. Vše se samozřejmě odvíjí od designu a kvality, ale pakliže nebudete příliš vybíraví, nemusíte se bát, že se nedoplatíte.

 

Základní typy zahradního osvětlení

Závěsné venkovní osvětlení – slouží zejména k venkovnímu osvětlení budov, altánů a podobně

Osvětlení zabudované v zemi – využívá se zejména v blízkosti bazénů, či k osvětlení velké plochy

Osvětlení cest a chodníků – obvykle jde o sloupcovité osvětlení zabudované v zemi

 

Co je důležité vědět při koupi zahradního osvětlení

Pozornost věnujte zejména kvalitě a odolnosti materiálu. Je také vhodné přemýšlet, jaké světlo využít, aby vám nepronikalo do interiéru a nemělo tak rušivý účinek.

Zahradní osvětlení vybíráte pro různé účely jiná. Proto je třeba, abyste i nejdříve podrobně promysleli, kam a s jakým efektem chcete světla umístit.

 

 

Obrázky zdroj:

kulekat.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.88

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 09.04.2011, 22:58:07 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Zahradní osvětlení
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy