RSS článků

odkaz na facebook.com


Zjednodušte si práci - drtič větví

Mnoho zahrádkářů často ani nepřemýšlí, jak se nejlépe zbavit dřeva, které jim na zahradě přebývá. Bezmyšlenkovitě ho polámou, naskládají na hromadu, v lepším případě nahází do ohniště, a zapálí. Je nakročeno k tomu, aby tato ne zcela bezpečná a zejména ne příliš ekologická metoda, byla překonána modernějšími způsoby zbavování se větví. Každý zahrádkář si může pořídit drtič větví.

Autor: veronika, Vydáno: 25. Dubna 2011 – 1 komentářů

Zjednodušte si práci - drtič větví

Drtič větví je schopen větve pomlít až na úplně malé kousíčky a zbytečně tak člověka nevystavuje nepříjemnému kouře. Pálení zahradních větví za účelem zbavení se jich vás může přijít až na 25 tisíc korun za pokutu za pálení zahradního odpadu.

 

Jaké přednosti má drtič větví?

Základní výhodou, kterou drtič větví disponuje je rozhodně jeho ekologičnost. Veškerý odpad je drtičem zpracován na malé kousíčky, které zahrada bez jakýchkoli problémů opět pojme. Tuto drť také můžete využít jako zásyp kolem stromků anebo ho jednoduše vysypete na kompost.

Jde o odpad biologický, který během pár dní zetlí.

Na silnější větve se používají takzvané štěpkovače, které jsou mnohem silnější. Jejich nosnou součástí je pomaluběžná fréza. Špalíky, na které budou větve štěpkovačem rozsekány, můžete použít například na otop v kotli.

 

Drtič větví a jeho výkon

O drtiči větví je dobré uvažovat zejména v případě, že máte velký sad, nebo alespoň povícero stromů. Drtič větví si také často pořizují majitelé vinic.

V takovémto případě je nejvhodnější pořídit si takový drtič zahradního odpadu, který bude schopen posekat i větve s průměrem 10 centimetrů. Jde o drtiče s benzínovými motory. Jestliže budete zpracovávat větve, které nebudou mít větší průměr, než dva centimetry, tak vám bude stačit drtič s výkonem 1500 wattů. Drtič na větve s průměrem okolo 23 centimetrů musí mít výkon 2,5 kilowattů.

 

 

Obrázky zdroj:

christmasstockingimages.com

shiftingpixels.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.99

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 25.04.2011, 22:12:18 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Zjednodušte si práci - drtič větví
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy